Lavanta fidesi satılır, lavanta fidesi nereden alınır, lavanta fidesi fiyatları! Hepsi burada
05326717688
10 Dönüm Lavanta Eksem Kaç Lira Kazanırım?

10 Dönüm Lavanta Eksem Kaç Lira Kazanırım?

Lavanta ekimi ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Lavanta, diğer muadillerine göre ekimi, bakımı kolay, ve tek dikim ile 25 sene aynı fideden hasat yapabileceğiniz bir bitkidir. Lavanta ile para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. Lavanta endüstriyel bir bitki olduğu için kaybetmezsiniz. Yağı, balı piyasada yüksek ücretlerden alıcı bulmaktadır. Bilinçli yaptığınız takdirde yüksek getiriri elde edersiniz.

Lavanta toprak bakımından çok seçici değildir. Türkiye’nin neredeyse tamamında ekimi yapılabilecek çalımsı bitkidir. Ekimi ve toprağın hazırlanması buğdaya benzemektedir. Bu nedenle buğday ekimi yapılan her yere lavanta dikimi yapılabilir. Arayın detaylı bilgi verelim 0532 6717688

10 dönüm lavanta eksem kaç lira kazanırım

Lavanta ekimi için 10 dönüm tarlanız olduğunu düşünelim. Buna göre size bir hesap yapmak istiyorum. Tarla sizin değilse, icar ile kiralayabilirsiniz. Dönümü ortalama 100TL kiralayabileceğiniz çok fazla yer bulabilirsiniz. 10 dönüm için maliyetiniz yıllık 1000TL dir.

Toprağın hazırlanması için traktöre ihtiyacınız var. Eğer sahip değilseniz 1000TL ye toprağın hazırlanması için harcamanız gerekebilir.

10 dönüm için kaç tane lavanta fidesi gerekir

Dönüme 2bin fide dikilir. 10 dönüm için gerekli olan fide 20bin adettir. Yirmibin fide dikimi için fide satan yer ile anlaşmanız gerekmektedir. Fide alımını bizden yapabilirsiniz. Lavanta fidesi alanlara ekim ücretsiz yazısını okuyabilirsiniz.

20 bin lavanta fidesi kaç lira eder

Lavanta yatırımında en önemli aşama fide alım aşamasıdır. Fide her yerden alınmaz. Karşılaştığımız bir çok durumda yatırımcıların mağdur edildiğini gördük. Bunun için bizden destek alabilirsiniz.

1 lavanta fidesinin 2TL’dir. 2 TL den en iyi fideyi hesaplarsak maliyetiniz 40bin TL olacaktır. Size verdiğimiz lavanta fidesi, Bulgaristan’dan çelikleme yöntemi ile alınmış kendi yetiştirdiğimiz sevtapolis angustifolia modelidir. Bu model, en yüksek yağ değerlerine sahiptir. Tohumdan yetiştirilen lavanta fidelerinden uzak durun. 4-5 sene sonra yağı kesmektedir.

10 Dönüm tarlanın dikim maliyeti kaç lira

Dönümüne 400TL ye dikim yapılmaktadır. 10 dönüm için maliyetiniz 4000TL olacaktır. Lavanta fidesini bizden alırsanız, ekim dikim ücreti ödemenize gerek kalmayacaktır. 20 dönüm ve üzeri ekimler için geçerlidir. 20 dönüm ve altı için kargo ile fideyi teslim ediyoruz. Fidenin ücretinde ciddi bir indirim yaparak vereceğiniz adrese gönderi yapıyoruz.

Sulama maliyeti ne kadar

Kasım – Aralık döneminde ekim yaptığımız için can suyuna ihtiyaç duymamaktadır. Mart-nisana kadar lavanta fideleri uykuda olacaktır. Lavanta su istemeyen bir bitkidir. Çok kurak olan yerlere de ekim yaptık. Dayanıklı olduğu için lavantada kuruma olmaz. Aksine, çok su verilmesi halinde lavanta köklerinde çürüme olur. Bu nedenle damlama ile su vermeniz zarar verebilir.

Ara çapalama maliyeti ne kadar

1 yaşına kadar lavanta fidelerini ota karşı korumanız gerekir. Lavanta ara çapalama makinesi ile 1 yılda 3 kez çapalamanız yeterli olacaktır. 500TL x 3 = 1500TL maliyetiniz olur. Ara çapalama için ekibimiz vardır. Deneyimli ekibimiz, lavanta ara çapalama nasıl yapılır konusuna hakimdir. Kısa sürede çapalama hizmetini tamamlamaktayız.

10 dönüm için toplam lavanta maliyeti

Gide kalemlerini topladığımızda 10 dönüm için maliyetleriniz 45 bin ila 50 bin arasında olmaktadır.

10 dönüm lavantadan ne kadar gelir elde edilir

Lavanta ilk yıl gelişime devam ettiği için az çiçek verir.

 1. Yıl 1 dönüme 1 litre yağ verir
 2. Yıl dönüme 5 litre yağ verir
 3. Yıldan sonra dönüme 10 litre yağ verir.

3. yıl sonunda elinizde toplam 10 dönümden 16 dönüm yağınız olur.

10 dönümden ise 160 litre yağ elde edersiniz. Günümüzde 1 litresi 600TL den alıcı bulmaktadır. Yağ geliriniz 96bin TL olacaktır.

Hasat ve distilasyon masraflarını çıktığınızda 85bin TL gibi bir gelir elde edeceksiniz.

Lavantadan ayrıca arıcılık ile gelir elde edebilirsiniz.

Lavanta balı

10 dönüm tarladan ne kadar lavanta balı alırım

10 dönüm tarlaya 20 kovan konmaktadır.

1 kovan minimum 20 kg bal verir.

1 sezonda 400kg bal elde edersiniz.

2021 yılında lavanta balı kg 200TL den satıldı. Bu durumda baldan geliriniz 80.000TL olacaktır.

İster satın, ister ailenizle, sevdiklerinizle yiyin. Lavanta balı 4-5 kat daha pahalı

Yağ ve bal gelirlerini hesaplarsak

Gelir gider ne olur diye hesapladığımızda lavanta yağından 85bin TL, baldan da 80.000TL gelir elde edeceğinizi hesaplarsak, 3. yıldan itibaren yıllık elinize 165.000TL gibi bir gelir geçecektir.

Arayın detaylı bilgi verelim 0532 6717688

5 thoughts on “10 Dönüm Lavanta Eksem Kaç Lira Kazanırım?
 1. Mustafa Oğuzman

  Gelir kısmında hidrosol ürününü hesaba katmamışsınız. Bunu da dahil ederseniz iyi olur düşüncesindeyim. Dönüm başına 2 kovan hesaplamışsınız. Bu rakam gerçekleşen bir bilgi midir?

  Ocak 20, 2022 Reply
 2. admin

  Mustafa Bey

  öncelikle yorumunuz için teşekkürler
  evet hidrosol gelirini eklemedik. 2021 yılında litresi 7TL ye satıldı ortalama. Ayrıca 1 dönüme 2 kovan konur. Size örnek bir video vereceğim. Oradan bakabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=fayUZI6cqm4

  Ocak 20, 2022 Reply
 3. Muhammed

  İçinde bulunduğumuz mevsim şartları nedeniyle lavanta yetiştiriciliğine dönmek gibi bir fikrimiz var lakin lavanta hakkında çok fazla bir tecrübemiz yok ilk yıllarda sekiz ila on dekar arasında deneme yapmak istiyoruz eğer randıman aldırırsak 300 ila 500 dekar arasında Ekim yapabiliriz en çok merak ettiğim soru ise şu biz Tuzgölü civarında Ekim yaptığımız için Topraklarımız tuzlu lavanta tuzlu toprağa Uyum sağlayabilir mi ve 300 dekardan fazla ekim yaparsak bunun hasadı ne ile olacak. Bu konuda neler söyleyebilirsiniz

  Şubat 14, 2022 Reply
 4. Muhammed

  Tuzlu toprakta yetiştirmek mümkün mü ve 300 dekar üzeri ekim yaparsak hasadı nasıl yapıp yağını nasıl üreteceğiz

  Şubat 14, 2022 Reply
 5. Tarık

  2 stad büyüklüğünde Bingöl kigida yerimiz var ceviz ağaçları vs var nasıl yaparım bilmiyorum. :))

  Mayıs 14, 2022 Reply
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.