Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Lavanta Fidesi Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lavanta Fidesi Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lavanta dikmek isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de lavanta fidesi satın alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğidir. Lavanta fidesi alırken ilk bakacağınız ücreti olmasın. Fiyata bakarak alım fidan alırsanız büyük ihtimalle pişman olursunuz. Bu nedenle bu yazıda nelere dikkat edeceğinizi bulabilirsiniz.

Lavanta fidesi satın almadan önce

Fide almadan önce yapmanız gerekenler var. En son bakacağınız fiyat olmalı. Aşağıda bunları madde madde yazıyoruz.

Lavantayı neden ekiyorsunuz

İlk karar vermeniz gereken nokta hangi amaç için lavanta ekiyorsunuz. Yağ elde etmek için mi yoksa peyzaj için mi. Lavanta bahçesi yapmak isterseniz farklı fide türü seçmeniz gerekir. Yağ elde etmek için ekecekseniz farklı model fide almanız gerekir.

Yağ elde etmek için lavantanın angustifolia türünü seçmeniz gerekir. Bu tür size ticari yağ satımında avantaj sağlayacaktır. Görsellik için ekecekseniz intermedia modelini tercih etmeniz gerekecek. Lavanta fide fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Toprak seçimi

Lavanta fidesi satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nokta toprak olmalıdır. Toğrağınız sulak ise, lavantadan verim alamazsınız. Lavanta bitkisi suyu sevmediği için eğimli arazilere ekim yapmayı tercih ediyoruz. Toprağınız su tutarsa, lavanta kökleri çürüyecek ve sonunda üzüleceksiniz.

Lavanta fidesi sertifikalı olmalıdır

Sertifikası olmayan lavanta fidelerinden uzak durun. Lavanta kısa sürede evrim geçirerek farklı türlere ayrılan bir bitkidir. Bu nedenle, belgeli garantili lavanta fidelerini tercih edin.

Lavanta çelikten üretilmelidir

Çelikten üretilmeyen lavanta fidelerinden uzak durun. Çelikleme sayesinde bir önceki fidenin genetiği ile aynı olduğu için yağ değerleri aynı olur. Tohumlama ile çoğaltılan lavanta fidanlarını ASLA ALMAYIN. Pişman olursunuz.

Tohumdan çoğaltılan lavanta fidesi alınmaz

Üreticiye mutlaka sorun. Tohumdan elde edilen lavanta fidesi ise almayın. 4-5 sene sonra yağ vermeyi bırakmaktadır. Tohumdan üretilen fideler ucuz olur. Buna kanmayın.

Ücretsiz danışmanlık isteyin

Lavanta fidesi satın almadan önce, satıcıdan danışmanlık isteyin. Fideyi satıp sizi yalnız bırakmasına engel olun. Bu nedenle size detaylı bilgi vermesini isteyin. Aksi takdirde ilerleyen süreçte yalnız kalabilir, üzülebilirsiniz.

Lavanta fiyatları

En son madde lavantanın fiyatıdır. Ucuz mal baş ağrıtır. Bunu asla unutmayın. Bu nedenle sorgulayın. Lavanta fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Lavanta fidesi! Tüm yönleriyle lavanta fideleri Resimli-GÜNCEL yazısını okuyabilirsiniz.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?