Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Lavantadan nasıl para kazanırsınız?

Lavantadan nasıl para kazanırsınız?

Lavantadan nasıl para kazanabilirsiniz sorusuna bu yazıda yanıt vereceğim. Ben Mustafa Karabacak. Tıbbi aromatik Bitkiler uzmanıyım. 400 türe yakın bitkiyi tanımlayabilmekteyim.

Tıbbi aromatik bitkiler içinde lavanta farklı bir konuma sahiptir. Bana öyle bir bitki söyleyin ki sıfır atık olsun ve yüzlerce ürün içine konabilsin. Lavanta ne işe yarar, lavantanın faydaları nedir, lavantalı ürünler nelerdir diye arama yaptığınızda karşınıza inanılmaz bir bilgi çıkar. Bu özellikler size neden lavanta yetiştiriciliği yapmalıyım soruna yanıt teşkil edecektir.

Neden lavanta yetiştiriciliği yapmalısınız

Lavanta bir kere ekildiğinde 15 ila 25 sene arasında verim veren, çok yıllı su gübre istemeyen ve bakımı fazla olmayan bir bitki özelliğine sahiptir. Yağı, suyu, posası endüstriyel anlamda ticari getiriye sahiptir. Aromaterapi, kozmetik, sağlık, temizlik alanı başta olmak üzere onlarca alanda yoğun kullanıma sahiptir.

Girişimcilerin Lavanta İle İlgilenmesi Gerekir

Bir girişimcinin lavantadan para kazanamaması asla söz konusu değildir. Lavanta köylü ve çiftçinin ekebileceği bir ürün değildir. Bilgi birikimi ve katma değere döndüğünde yüksek getiriye sahip lavanta, bir girişimcinin elinde fabrikaya döner.

Girişimciler için iş fırsatı Lavanta Tarlası ve Bahçesi

20 dönüm bir tarlaya lavanta ekerek fabrika gibi gelir elde edebilirsiniz. Peki Nasıl? Lavanta tarlası size hammadde sağlayacaktır. 2023 yılında sevtapolis angustifolia yağının litresi 2000TL civarında seyretmektedir. Bu nedenle bir tarlada yetişen binlerce lavanta bitkisi, kısa vadede ciddi gelir getirecektir. 1 dönüm lavanta tarlası ilk yılında ürün vermez. 2. senesinde 1 dönümünde ortalama 3 litre, 3. senesinde dönüme 10 litre yağ verir. Kısaca hesap edecek olursak, 3. yıl sonunda, 20 dönüm lavanta eken girişimci 260 litre yağa sahip olur. Bugunkü fiyatlardan 520 bin lira getiri elde edecektir.

Lavanta yağını satmak yerine katma değerli ürüne çeviren bir girişimci bunun 10 katı kadar getiriyi elde edecektir. Peki ama nasıl? Aşağıda lavantadan nasıl daha fazla para kazanacğınızı anlatmak istiyorum.

Lavantadan daha yüksek getiriye sahip olmanın yolu, katma değerli ürüne çevirmektir. Lavanta yağını litre bazında satmak yerine kendi marka tescilinizi oluşturup 10ML -20ML şişelere koyarak satabilirsiniz. 10ML lavanta yağı ücretlerini bu linkten bulabilirsiniz. Lavanta yağı yanında sabuna çevirerek daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Lavanta sabunu fiyatına buradan bakabilirsiniz. Tıklayın . Trendyolda lavanta kelimesi yazdığınızda çıkan ürünlere bakabilirsiniz. Tıklayın Kısaca lavanta tarlası size bir fabrika gibi çalışacaktır.

Lavanta Bahçesi İş Fikri Size Yüksek Getiri Sağlayacaktır

Lavanta bahçesi yaparak ciddi para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Isparta Kuyucak Türkiye’nin lavanta bahçesi olarak isim yapmıştır. Hem de bunu yapanlar köylüler. Siz bir girişimci olarak çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Peki Nasıl?

Lavanta Bahçesi Size Nasıl Para Kazandırır

Yaşadığınız şehrin girişine ya da çıkışına 2 dönüm ila 5 dönüm arasında lavanta ekmeniz yeterlidir. Lavanta mayıs sonunda çiçek açar ve ağustos sonuna kadar üzerinde çiçek tutar. Bu süre içinde lavanta bahçenize yüzbinlerce insan gelecektir. Benim lavanta bahçeme gelirler mi diye düşünmeyin. Türkiye’de insanlar, Isparta Kuyucak’a akın etmektedir. Hem de uzak şehirlerden. İstanbul, Ankara, Samsun, Trabzon ve diğer şehirlerden. Neden? Lavanta bahçesini görmek için. Büyüleyici güzelliği ve kokusu için insanlar sizin de bahçenize gelecektir.

Kendi ektiğimiz Lavanta bahçesine para ödeyerek giriyoruz

Türkiye’nin birçok yerine lavanta ektik. Tekirdağ Saray’da kendi ektiğimiz bahçeye para ödeyerek giriyoruz. Geçen sene 20TL kişi başına ödedik. Çünkü, gelen o kadar fazlaki. İnsanlar resim fotoğraf video çekilmek için geliyor. Ve sıra oluyor. Bunu azaltmak için işletme sahibi girişi ücretli yaptı. Buna rağmen, salıncakta resim çekilmek için 20 dakika bekledik. Siz de lavanta bahçenizde girişte ücret alacaksınız.

Lavanta bahçesinden para nasıl kazanılır

Lavanta bahçenizi yaptınız, girişte para almak sadece bu işin girişi. İçeride lavanta ürünlerinizi satarak ciddi para kazanacaksınız. 10ML lavanta yağını 120 liraya satsanız ve günde sadece 1 litre yağ satsanız 12.000TL geliriniz olacaktır. Bunun yanında lavanta suyu, lavanta çayı, lavanta sabunu, kesesi, mumu, çiçeği ve daha onlarca ürün. Ortalama günlük gelirinizin 30bin liradan az olmayacağını söyleyebilirim.

Lavanta şerbeti, lavanta şurubu, gazozu ve diğer içecekleri…. Lavanta çok bereketlidir. Ben bu ürünleri yapamam diyorsanız sizin adınıza marka tescil konusunda yardımcı oluyoruz. Sizin markanız adı altında tüm bu ürünleri size hazırlıyoruz.

Peki tüm bunlar için sizin yapmanız gereken nedir? Lavanta ekmek. Peki Lavanta ekim maliyetleri nedir

2023 lavanta fidesi ve ekim maliyeti nedir

Lavanta fidesi fiyatlarımız bu sene 4TL’dir. 1 dönüme 2.000 fide ekilir. 20 dönüm bir tarlanın fide maliyeti 160bin TL’dir. Ekim işlemini de biz yapacaksak dönüm başı maliyeti 2.000TL’dir. 20 dönümün ekim maliyeti de 40.000TL olacaktır. Toplam 20 dönüm maliyeti 200 bin lira. Bu ücreti 2. yılda lavanta bahçesinden çıkarmamanız içten bile değildir.

Yukarıda bahsettiğim gibi lavanta bakımı az getirisi yüksek bitkidir. Türkiye’nin her yerinde yetişmektedir. Lavanta ekmek istiyorum diyorsanız ve aklınızda soru varsa beni arayın

Mustafa Karabacak 0532 3816959

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.