Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688

Lavanta turizmi nedir, lavanta turizmi para kazandır mı

Lavanta turizmi son yıllarda alternatif olarak gelişim gösteren sektörlerden biridir. Eko turizm olarak yapılması halinde para kazandırır mı, kazancı nedir, maliyeti kaç lira gibi sorulara bu yazıda yanıt vereceğiz. Ülkemizde örnekleri olan bu lavanta turizmi sayesinde birçok yatırımcı gelir elde etmektedir. İstanbul’dan Ankara’dan Isparta’ya Burdur’a lavanta bahçesi görmeye gidenleri göz önünde bulundurunca, kazancın yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Lavanta turizmi nedir, lavanta turizmi para kazandır mı

Lavanta turizmi nedir

Ülkemiz deniz, dağ, yayla turizmi yanında lavanta ile tanışmıştır. 30 yıl öncesine dayanan lavanta üretimi ülkemizde kırsal bölgelerin kalkınmasında öncülük yapmaktadır. Peki bu lavanta turizimi nedir?

Lavanta bitkisi özü itibari ile görsel bir şölen sunmaktadır. Bu görsellik birçok ziyaretçi çekmektedir. İstanbul’da lavanta turları adı altında organizasyon düzenlenmekte ve binlerce lavantasever Isparta ve Burdur’a akmaktadır. Yapılan bu hareketliliğe lavanta turizmi denmektedir.

lavanta bahçesine gelen ziyaretçi sayısı

Lavanta turizmi neden önemli

Alternatif olarak birçok destinasyon turizme kazandırılmaktadır. Ülkemizde Isparta, Afyon ve Burdur lavanta severlerin uğrak yerleri haline geldi. Haziranda çiçek açan lavanta, ağustos sonuna kadar çiçeği üzerinde taşır. 3 aylık sürede binlerce ziyaretçi buralarda güzel anılar bırakır. Lavanta bahçelerine gelen lavantaseverler yüksek miktarda para bırakır. Bakınız.

Lavanta turizmi için lavanta bahçesi

Lavanta Bahçesi Sahibi Olmak İçin Arayın 0532 3816959

Lavanta bahçesi nasıl getiri sağlar

Ziyaretçiler, bahçelere gelerek hoş zaman geçirir. Bazı lavanta bahçesi sahipleri giriş ücreti alır. Bazıları da giriş çeki verir, bu ücretin içeride harcanmasını ister. Ziyaretçiler lavanta tarlasına girdikten sonra, fotoğraf ve video çekimi yapar. Burada lavanta ile anılarını ölümsüz hale getirirler. Lavanta işletmesi, gelin damat çekimleri için ücret talep edebilir. Türkiye’de nerelerde lavanta bahçesi var yazısını okuyabilirsiniz.

Lavanta bahçelerinde ziyaretçiler lavanta çayı içerek stres atar. Lavanta bahçesi işletmeleri gelen ziyaretçilere özel spesiyaller sunar. Lavanta çayı yanında, lavanta dondurması, lavanta gazozu en çok talep eden ürünlerdendir. Lavanta turizmi yatırımcılarına yüksek getiri sağlar.

Lavanta turizmi için lavanta bahçesi kuruyoruz

Lavanta bahçelerinde, ziyaretçilere sunulan ürünler

Lavanta bahçesine gelenler buraya para bırakır. Ortalama olarak geçirilen süre 3 saat sürmektedir. Kamelya içinde otururken kendilerine ikram edilen çay, kahve, dondurma, gazoz ve kahvaltı için ödeme yapar. Bunun yanında hediyelik eşya, lavanta buketi de satın alırlar. Bunlara ilave olarak lavanta yağı ve suyu da gelir getirir. Lavanta turizmi için bu yazıya bakabilirsiniz. Tıklayın

Lavanta turizmi için geç kalmayın. Bahçe-Tarla kurulumu yapıyoruz.

Lavanta bahçesi kurma maliyeti çok yüksek değildir. Size gerekli olan lavanta fidesi ve ekimdir. Lavanta Türkiye olarak bahçe kurulumu ve işletmesinde yardımcı olmaktayız. Bilgi almak için arayın.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.