Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Lavantadan Para Kazanmanın 10 yolu: Deneyin Para Kazanın

Lavantadan Para Kazanmanın 10 yolu: Deneyin Para Kazanın

Lavanta yetiştiriciliği son zamanlarda artmasıyla girişimciler lavantaya ilgi göstermeye başladı. Lavanta yetiştiriciliği yaparak gelir elde etmenin bir çok yolu var. Bu yazıda size 10 farklı şekilde lavanta ile nasıl kazanç sağlanır hakkında yazacağım.

Girişimcileri severim. Herkesten önce sahaya inerek gelir getirici kalemleri belirler ve işe koyulurlar. Riski alırlar ve yüksek kazanç elde ederler. Bu yazı daha çok girişimci ruha sahip iş insanlarına hitap etmektedir. Yazıyı dikkatli okuyarak bir ya da birden fazla yolu deneyerek para kazanabilirsiniz.

Lavantadan para kazanmak ama nasıl olacak

Bu makale sizin çok işinize yarayacak. Buradaki yöntemleri kullanarak para kazanabilirsiniz. Size vereceğim lavantadan gelir elde etme iş fikirlerinden kendinize uygun olanları değerlendirebilirsiniz. Bazı yöntemler uğraştırıcı, bazıları da kolay fikirler olacaktır. Cüzi yatırım ile kazanç elde etmeniz mümkün.

Lavantadan para kazanmanın yolları nelerdir

Aşağıda vereceğim fikirlerden gelir elde etmenin yolları içinde öncelikle hatırlatmak istediğim konu; bilinçli olmaktır. Her ne yapıyorsanız, neyi neden yaptığınızı bilmeniz lazım. Lavanta ile ilgili yapacağınız tüm faaliyetler, gelip lavanta fidesine dayanacaktır. Gelir elde etmek için işin başında doğru adım atmanız gerekir. Bunun için sağlam lavanta fidesi ile yola çıkmanız gerekir. Şimdi lavantadan para kazanma yollarına geçebiliriz.

1- Lavanta fidesi satmak

Girişimcilerin para kazanmanın yollarından ilki lavanta fidesini satmaktır. Lavanta, ülkemizde seralarda yetiştirilmektedir. Sera sahipleri ile anlaşarak farklı türlerdeki lavantaları alarak ticaretini yapabilirsiniz. Toptan lavanta ticaretini düzgün yaparsanız bundan gelir elde edebilirsiniz. Bu şekilde para kazanmak isteyen girişimciler bizimle iletişime geçebilir.

2- Lavanta yetiştiriciliği yaparak yüksek kazanç elde edebilirsiniz

Genel anlamda ülkemizde lavantadan para kazanma şekli, lavanta yetiştiriciliği ile olmaktadır. 10 dönüm tarladan ne kadar gelir elde edebilirsiniz yazısını okumanızı öneririm. Lavanta kıraç toprağı sevdiği için yetiştirip farklı şekillerde gelir elde edebilirsiniz. Hasat ettikten sonra, yaş yapraklarını satabilirsiniz. Ya da yapraklarını kurutarak satışını yapabilirsiniz. Lavantanın en değerli ürünü yağıdır. Yağını çok farklı şekillerde değerlendirerek yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

3- Lavanta bahçesi kurarak para kazanabilirsiniz.

Sayıları hızla artan lavanta bahçeleri yatırımcılarına kazanç getirmektedir. Şehir içinde 2-3 dönüm tarlaya lavanta ekerek bahçe kurabilirsiniz. Yazın lavantalar çiçek açtığında büyüleyici bir güzelliğe kavuşur. 3-4 kamelya koyarak çay verebilirsiniz. Ayrıca kahvaltı, yemek vererek gelir elde edebilirsiniz. Girişi ücretli yaparak fotoğraf çekimi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde yüksek kazanç sağlayan birçok lavanta bahçesi vardır. Ülkemizdeki lavanta bahçelerine göz atabilirsiniz.

4- Arıcılık

Birçok arıcı yetiştiricisi lavanta bahçesi yaparak gelir sağlamaktadır. Lavanta balı, diğer ballara oranla aromasından dolayı daha pahalıdır. Bunun yanında piyasada az üretildiği için yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Balıkesir’de ekimini yaptığımız lavanta tarlalarından birinde Ziya Bey 4 dönüm yerde 7 kovan koyarak bal almaktadır: 1 sezonda 140kg bal üretmiş ve kilosunu 150TL den satmıştır. Siz de arıcılık yaparak yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Arıcılık için bu yazıyı okuyabilirsiniz Lavanta balı 4-5 kat daha pahalı

5- İnternetten yağ satışı

Lavantadan para kazanmanın bir diğer yolu sanal ortamda pazarlama yapmaktır. Ülkemizde bu sene lavanta yağı analiz sonuçlarına göre litresi 500TL ile 900TL arasında değişmektedir. Lavanta yağını küçük şişelere koyarak çok daha yüksek ücretlere satabilirsiniz. Kendinize bir logo oluşturup, internetten yağınızı satmanız mümkündür. Dünyaca ünlü amazon sitesinde 10ml lavanta yağının fiyatı için linke tıklayabilirsiniz.

Sevtapolis Angustifolia Lavanta Yağı

6- Lavanta keseleri yaparak satabilirsiniz

Lavanta çiçekleri kurutulduktan sonra birçok farklı şekilde kullanılabilir. Bunlardan biri de kese yaparak satmaktır. Bu keseler, gardolab içine konarak güzel koku vermesi sağlanır. Düğünlerde müsafirlere hediye olarak verilir. Araçlarda güzel koku vermesi için kullanılır. Lavanta kesesi yaparak internette pazarlayabilirsiniz. Örnek olarak tıklayın.

7- Lavanta sabunu

Lavantadan para kazanmanın diğer bir yolu sabun yaparak satmaktır. Sabun yapmak çok kolay. İnternetteki tariflere bakarak evinizdeki eşyalardan kolayca sabun yapabilirsiniz. Lavanta sabunu yapmak için size lazım olan lavanta suyu ve yağıdır. Farklı dizaynlarda ev için otel için sabun tasarlayarak sabun yapabilirsiniz. Organik lavanta sabunu fiyatları için linke tıklayabilirsiniz.

8- Lavanta çayı

Lavanta çayı yaparak satabilir kazanç elde edebilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan yöntemler ile kurutulmuş lavanta yaprağını paketleyerek internet sitelerinde satabilirsiniz. Siz de bu linkteki gibi lavanta çayınızı satabilirsiniz.

9- Aktarlara lavanta kurusu satabilirsiniz

Lavantadan para kazanmanın diğer bir yolu, aktarlara lavanta kurusu satmaktır. Özellikle lüks semtlerde yoğun olarak lavantaya talep olmaktadır. Aktarlar ile iletişime geçerek kuruttuğunuz lavanta yapraklarını yüksek ücretlerden satabilirsiniz. Lavanta kurusu fiyatlarına buradan bakabilirsiniz.

10- Lavanta suyunu satabilirsiniz.

Lavantanın her şeyi paradır. Fidesinden yaş çiçeğine, kurusundan yağına kadar hepsi ayrı bir katma değer oluşturmaktadır. Son olarak para kazandıracak yöntem lavanta suyudur. Buna hidrosol adını veriyoruz. Bu sene litresi 10TL den toptan satılmaktadır. Pazarlama kanalları kurabilirseniz litrelik ambalajlarda yüksek ücretlerden satış yapabilirsiniz. Lavanta suyu genelde temizlik, sağlık, masaj, diş bakımı ve birçok alanda kullanılmaktadır. Lavanta suyunu satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Lavantadan para kazanmanın bir çok yolu var. Bunlardan 10 tanesini sizinle paylaştık. Sizin öneriniz varsa bize yazabilirsiniz.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.