Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Lavanta Ekmek Karlı mı? Ne Kadar ekersem Para Kazanırım? 2024

Lavanta Ekmek Karlı mı? Ne Kadar ekersem Para Kazanırım? 2024

2024 yılında Lavanta ekmek karlı mı? Ne kadar ekersem para kazanırım, 1 dönüm tarlam var lavanta yetiştirsem elime kaç lira geçer? Bu ve buna benzer sorular ile muhatap olmaktayız. Bu yazıda bunlara yanıt vereceğim.

Lavanta ekmek karlı mı 2024

Evet karlı ya da hayır karlı değil demek için kıyaslama yapmak gerekir. Daha önce bir şey yetiştiriyorsanız getirisi nedir, götürüsü nedir ona göre cevap verebiliriz bu soruya. Eğer buğday ekiyorsanız, buğdaydan daha fazla getirisi var. Lavanta size buğdaydan daha fazla kazandırır. Meyve yetiştiriyorsanız, meyve kadar getiri sağlamaz. Lavanta yetiştiriciliği hakkında yazıyı okuyun

1 dönüm lavanta ne getirir

Lavanta katma değeri yüksek endüstriyel bitkidir. Ülkemizin her yerinde yetişen ender bitkilerden biridir. Büyüleyici güzelliğe sahip çiçekleri temmuzda hasat edilir ve çıkan yağı suyu size para kazandırır. Yağından ve hidrosolünden sabun yaparak satabilirsiniz. 1 dönüm tarlanız var, ekmek istiyorsunuz peki ne kadar kazanırsınız?

1 dönüm tarladan ilk sene ürün alınmaz

2. sene ortalama 3 litre yağ verir

3. sene ortalama10 litre elde edersiniz

4. yıl ve sonrasında 15 er litre ortalama yağ verir. 15 litre

5. yıl 15 litre

5. yıl sonunda elinizdeki yağ ortalama 43 litre eder.

2024 yılında sevtapolis angustifolia lavanta yağı yapılan analizler sonucunda litresi 3000ile 3500TL arasında alıcı bulmaktadır.

Bu durumda elinize 43 litre x 3000 eşittir 129.000TL geçecektir.

Lavanta ekmek evet karlı, ancak sabun, kolonya yaparak daha fazla gelir elde etmeniz mümkündür.

Ne kadar ekersem para kazanırım

Ticari anlamda gelir sağlamak için en az ne kadar ekmeliyim diye soran birçok yatırımcı var. Kısaca size bundan bahsetmek istiyorum. Para kazanmak için tavsiyemize 20 dönüm ve üzeridir. Neden?

Çünkü, lavanta yağı fazla olduğunda alıcı için bir değer olacaktır.

Bunun yanında maliyetleriniz daha azalacaktır. Tarla hazırlanma, ara çapalama, hasatta dönüm ne kadar fazlaysa maliyetler daha da azalacaktır.

Ayrıca, çok büyük arazilere ekim yapıldığında toptancılar gelip sizi bulmakta ve daha yüksek birim fiyattan yağınızı almaktadır.

Bilgi Almak İçin Arayın

Vahit Gürer 0532 6717688

Lavanta ekmek isteyenlere önerimiz geç kalmayın. Bir an önce tarlanıza doğru fideyi doğru tekniklerle ekerek ürün almaya başlayın. Kaybınızın olmadığı bir üründür. Daha fazla araştırarak doğru teknikleri uygulayıp lavantadan daha fazla kar elde edebilirsiniz.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.