Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Lavanta Ekmek Karlı mı? Ne Kadar ekersem Para Kazanırım?

Lavanta Ekmek Karlı mı? Ne Kadar ekersem Para Kazanırım?

Lavanta ekmek karlı mı? Ne kadar ekersem para kazanırım, 1 dönüm tarlam var lavanta yetiştirsem elime kaç lira geçer? Bu ve buna benzer sorular ile muhatap olmaktayız. Bu yazıda bunlara yanıt vereceğim.

Lavanta ekmek karlı mı

Evet karlı ya da hayır karlı değil demek için kıyaslama yapmak gerekir. Daha önce bir şey yetiştiriyorsanız getirisi nedir, götürüsü nedir ona göre cevap verebiliriz bu soruya. Eğer buğday ekiyorsanız, buğdaydan daha fazla getirisi var. Lavanta size buğdaydan daha fazla kazandırır. Meyve yetiştiriyorsanız, meyve kadar getiri sağlamaz. Lavanta yetiştiriciliği hakkında yazıyı okuyun

1 dönüm lavanta ne getirir

Lavanta katma değeri yüksek endüstriyel bitkidir. Ülkemizin her yerinde yetişen ender bitkilerden biridir. Büyüleyici güzelliğe sahip çiçekleri temmuzda hasat edilir ve çıkan yağı suyu size para kazandırır. Yağından ve hidrosolünden sabun yaparak satabilirsiniz. 1 dönüm tarlanız var, ekmek istiyorsunuz peki ne kadar kazanırsınız?

1 dönüm tarla ilk sene 1 litre yağ verir

2. sene 5 litre

3. sene 10 litre

4. ve sonrasında 15 litreye kadar size yağ verir.

4. yılda elinizde 31 litre yağ bulunacaktır.

2021 yılında sevtapolis angustifolia lavanta yağı yapılan analizler sonucunda kilosu 600 ile 900TL arasında alıcı buldu.

Bu durumda elinize 18,600TL ile 27,900TL arasında meblağ geçecektir.

Lavanta ekmek evet karlı, ancak sabun, kolonya yaparak daha fazla gelir elde etmeniz mümkündür.

Ne kadar ekersem para kazanırım

Ticari anlamda gelir sağlamak için en az ne kadar ekmeliyim diye soran birçok yatırımcı var. Kısaca size bundan bahsetmek istiyorum. Para kazanmak için tavsiyemize 20 dönüm ve üzeridir. Neden?

Çünkü, lavanta yağı fazla olduğunda alıcı için bir değer olacaktır.

Bunun yanında maliyetleriniz daha azalacaktır. Tarla hazırlanma, ara çapalama, hasatta dönüm ne kadar fazlaysa maliyetler daha da azalacaktır.

Ayrıca, çok büyük arazilere ekim yapıldığında toptancılar gelip sizi bulmakta ve daha yüksek birim fiyattan yağınızı almaktadır.

Lavanta fidesi fiyatları kaç lira

Tıklayın

Lavanta ekmek isteyenlere önerimiz geç kalmayın. Bir an önce tarlanıza doğru fideyi doğru tekniklerle ekerek ürün almaya başlayın. Kaybınızın olmadığı bir üründür. Daha fazla araştırarak doğru teknikleri uygulayıp lavantadan daha fazla kar elde edebilirsiniz.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.