Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Lavanta Fidesi: Tüm Yönleriyle Lavanta Fideleri Resimli-GÜNCEL

Lavanta Fidesi: Tüm Yönleriyle Lavanta Fideleri Resimli-GÜNCEL

Lavanta fidesi kaç lira, en iyi lavanta fideleri hangileri sorularına bu yazıda cevap bulacaksınız. Son dönemde yatırımcıların, girişimcilerin ve çiftçilerin gözünde yükselen yıldız lavanta yetiştiriciliğidir. Bu nedenle bu yazıda tüm yönleriyle bu konuyu size açıklayacağım.

Ben Mustafa Karabacak. Lavanta fidesini Türkiye’ye tanıtan kişiyim. Tekirdağ Saray’da ikamet ediyorum. Lavantadan anlayan kişiyim. Birçok lavanta fidanı yetiştiren ziraatçi beni arar benden teknik destek alır. Bu sitenin saha sorumlusuyum. İletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsin.

Genel anlamıyla lavanta fidesi

Genel olarak 39 türü olan lavanta, sanayi bitkisi olduğu için son yıllarda girişimcilerin ve yatırımcıların gözdesi oldu. Bu açıdan birçok satıcı ortaya çıktı. Bilen bilmeyen bu sektörde yer aldığı için ciddi anlamda bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Bu yazıda tüm yönleriyle bilgi kirliliğinin önüne geçeceğiz.

Genel anlamıyla lavanta fidesi
Genel anlamıyla lavanta fidesi

Lavanta neden tercih edilmekte

Son senelerde ortaya çıkan ilgi, lavanta fidelerinin önemini arttırmıştır. Bu bilginin tercih edilmesinin ana nedeni, endüstriyel bitki olmasındandır. Birçok sektörün hammaddesidir. Tıp, kozmetik, sağlık, temizlik, parfümeri, peyzaj bunlardan bir kaçıdır. Diğer ürünlere girdi olduğu için ihtiyaç çok fazladır. Bu yüzden devlet, destek vererek ithalatın önüne geçmektedir. Şuan Türkiye’nin ihtiyacının sadece % 10 u ülkemizde yetişmektedir. Neden lavanta yetiştirmeye başladım

Neden lavanta yetiştirmeye başladım. Lavanta fidesini nereden aldım. Güncel

Tıklayın

Lavanta endüstriyel bitkidir

Sanayide yaygın kullanıldığı için ekimi çok hızlı artmaktadır. Lavanta üretiminde söz sahibi bir baç ülkeden biri Bulgaristan’dır. En iyi lavanta fideleri Bulgaristan’da yetişmektedir. Anaç lavanta öneklerinden elde edilen çelikler 1 yıllık bakım ile en sağlam fideye dönüşmektedir. İyi ürün elde etmek için sağlam bakımlı fide şarttır.

Lavanta fidesi fiyatları ne kadar

Ücretler hakkında bilgi vereceğim. Ancak ithalat yapıldığı için fiyatlar değişmektedir. Ekim dikim yapılacak mı, yoksa tarla sahibi kendisi mi yapacak bunlar bizim için önemli. Güncel intermedia ve angustofilia fiyatları için bizi arayın.

Lavanta fidesi fiyatları kaç lira? Lavanta fiyatları nereden alınır?

Tıklayın

İntermedia fidesi neden tercih edilir

Birçok türü olan lavantanın ekilme nedenleri farklıdır. Görsellik için ekeceğiniz fide ile yağ elde etmek için ekeceğiniz fideler farklıdır. Bu ayrımı bilmeden asla dikim yapmayın. Fide satın almadan önce bizi arayın.

İntermedia lavanta fideleri görsellik için tercih edilir. Yağdan gelir elde etmek için ekilmez. Bunu asla unutmayın. Sonra hayal kırıklığı yaşarsınız. İnternedia fidesi 2022 fiyatları, angustofilia göre biraz daha uygundur. Güncel fide fiyatları için bizi arayın. Aşağıda intermedia ekilen tarlaları görebilirsiniz.

intermedia lavanta bahçesi

Angustifolia sevtopolis neden ekilir

Ülkemizden en çok ekilen tür olduğu için önem taşır. Endüstriyel anlamda yağ elde edilmesi, sabun, parfüm, masaj ve diğer birçok alanda kullanılan türdür. Bu nedenle yağ elde etmek için kullanılır. Yağı euro bazında satılır. Yağ fiyatları litresi 2021 fiyatları ile 60-70 euro bandında değişmektedir. Toptan Angustifolia sevtopolis fidesi fiyatları kaç lira diye soranlar olmaktadır. Güncel ücretler için arayın.

Angustifolia sevtopolis fideleri

Lavanta fidesi fiyatları kaç lira

En çok sorulan sorulardan biri de fide ücretleridir. Birçok satıcı farklı fiyatlar vermektedir. Fiyattan önce sormanız gerekenler, fidenin menşeidir. Çelikten mi üretilmiş yoksa tohumlama ile mi çoğaltılmış. Bunları bilmeden asla fide satın almayın. İntermedia ve angustifolia sevtopolis fidelerin ücretleri farklıdır. Güncel ücretler için bizi arayın.

İntermedia ve angustifolia fide ücretleri ne kadar

İkisinin fiyatları farklıdır. İntermadianin fiyatı biraz daha uygundur. Yağ elde etmek amacı ile endüstriyel ekim yapıldığı için angustifolianın ücreti biraz daha fazladır. 2022 lavanta fidesi fiyatları için bizi aramanız gerekir.

Lavanta fidesi çelikten üretilmelidir

Fiyatları ucuz diye fide almayın. Pişman olursunuz. Lavanta fidesi satın almak için nerede ve nasıl yetiştirildiği önemlidir. Asla tohumlama ile çoğaltılan fideyi almayın. 5. yılda yağ vermeyi kesecektir. Bulgaristan’da çeliklenen fide satın almalısınız.

Lavanta fidesi türleri ve özellikleri nelerdir

Bahçenizde süs bitkisi, tarlanızda gelir elde etmek için ekeceğiniz lavanta türlerini size burada belirtmek isterim. Birçok türü olduğu için her türün farklı işlevi söz konusudur. Umarım bu bilgiler sizin için yeterli olacaktır.

Tarihi 2500 yıl öncesine kadar giden lavanta yetiştiriciliği eski dönemlerde mum, temizlik, yıkama için kullanılmaktadır. Lavare kelimesinden türeyen lavanta yıkamak, temizlemek anlamlarında kullanılır.

1- Lavandula angustifolia – İngiliz Lavantası

Genel Özellikleri – Dünyada en yaygın tür olduğu için yaygın lavanta olarak da adlandırılmaktadır. Menekşe rengi ve harika aroma kokusu ile bilinmektedir. Fransa’da çok büyük tarlalarda Lavandula angustifolia fideleri ekilmektedir. Lavandula angustifolia ücretleri için bizi arayabilirsiniz.

Lavandula angustifolia fideleri

2- İntermedia fide türü

Daha çok görsellik için ekilmektedir.Peyzaj düzenlemesi olarak yapılıp ticari gelir elde edilmektedir. Bunun yanında farklı bölgelerde yağı ve hidrosol için yetiştirilir. Fide fiyatları biraz daha uygundur. Tohumdan elde edilen fideler yerine çelikleme yöntemi ile elde edilen fideleri tercih edebilirsiniz.

intermedia türü

Türkiye’de lavanta fidesi satan yerler

Ülkemizde en çok tercih edilen Bulgaristan menşeli olanlardır. Çünkü burada yağ değerleri en uygun olan fidelerden elde edilen çeliklerden üretilmektedir. Bu nedenle ülkemizde satış yapanlardan mutlaka belge isteyin. Bizim yerimiz Tekirdağ Saray’dadır. Saray ilçesi lavantayı Türkiye’ye tanıtan yer olarak bilinir. Anadolu’daki birçok üretici fidesini Saray / Tekirdağ’dan alır.

Tekirdağ’da lavanta fidesi satan yerler

En çok arama bize bu şekilde gelir. Tekirdağ’da lavanta satan yerleri arıyorum diyenler bize ulaşır. En uygun fiyatlardan en sağlam fideleri bizden temin edebilirsiniz.

Denizli’de fide satışı yapanlar

Ülkemiz’de fide satışlarının yoğun olduğu yerlerden biri de Denizli’dir. Bu bölgede bizim fidelerimizin satışını yapanlar mevcuttur. Siz de sağlam lavanta fidesi almak istiyorum diyorsanız bizi aramanız yeterlidir.

Konya’da fide satanları arıyorum

Bir diğer illerimizden biri olan Konya satış yaptığımız yerler arasındadır. En iyi lavanta fidesi fiyatlarını bizden alabilirsiniz. Arayın size hemen yardımcı olalım.

Türkiye’nin her yerine lavanta fide satışı

Ürettiğimiz ürünleri ülkemizin her yerine ekim dikim opsiyonu ile satmaktayız. Çanakkale, Balıkesir, Denizli, Konya, Isparta, Alanya, Bitlis, Muş, Niğde ve diğer illere kargo yapmaktayız. Garantili satın almak için bizi arayın. Referanslarımızı okuyabilirsiniz.

Lavanta fidesi satın alırken dikkat etmeniz gerekenler yazısını okuyabilirsiniz.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
4 thoughts on “Lavanta Fidesi: Tüm Yönleriyle Lavanta Fideleri Resimli-GÜNCEL
 1. Bülent Akyol

  Slm,söz konusu bitki hangi iklim ve toprak şartlarında yetişir ve fide fiyatı nedir,bilgi alabilir miyim?

  Haziran 19, 2022 Reply
 2. Lavanta Çayının Faydaları Nelerdir 2023 | Lavanta Türkiye

  […] ve uyku bozukluklarının tedavisinde yardımcı olabilir. Burada bahsettiğimiz tür sevtapolis angustifolia türüne ait lavanta bitkisinden elde edilen yapraklardan […]

  Ocak 1, 2023 Reply
 3. Lavanta Yetiştiriciliği 10 Adımda Lavanta Nasıl Yetiştirilir? | Lavanta Türkiye

  […] Lavanta Fidesi: Tüm Yönleriyle Lavanta Fideleri Resimli-GÜNCEL […]

  Ocak 1, 2023 Reply
 4. Toptan lavanta yağı satışlarımız başladı | Lavanta Türkiye

  […] Lavanta fidesi üreticiliğinden, perakende ve toptan yağ satışına kadar hizmet vermekteyiz. Bunun yanında lavanta bahçeleri işletmeciliği yapmaktayız. […]

  Şubat 3, 2023 Reply
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.