Lavanta yetiştiriciliği yüksek getiri sağlar. Sertifikalı toptan lavanta fidesi alın.
05326717688
Ücretsiz Lavanta Danışmanlığı Veriyoruz

Ücretsiz Lavanta Danışmanlığı Veriyoruz

Ücretsiz Lavanta danışmanlığını Türkiye’de ilk kez hayata geçiren firmayız. Neden buna ihtiyaç duyduk ve niçin bu danışmanlığı almalısınız, bunlara değinmek istiyorum.

Ülkemizde ekimi yeni yapıldığı için yetiştirmek isteyenler lavanta ile ilgili birçok soru sormaktadır. Lavanta fidesini nereden alabilirim, toprak yapısı nasıl olmalı, ne zaman ekilir, ne zaman hasat edilir. Bunlara ilave olarak, hasat sonrası distilasyon nerede yapılır, lavanta yağını nasıl satarım soruları bize sıkça sorulur.

Yeni başlayanlar için bu sorular yerinde ve haklı sorulardır. İşte tüm bu sorularınızı yanıtlamak için ücretsiz lavanta danışmanlığı veriyoruz.

Danışmanlık verdiğimiz alanları ikiye ayırabiliriz. Ekim öncesi ve ekim sonrası danışmanlık hizmetleri.

Ekim öncesindeki danışmanlık hizmetlerimiz

Toprak yapısı

Lavanta ekimine başlamadan önce toprak yapısına bakmak gerekir. Ülkemizin birçok yerinde yetişen bir bitki olması nedeni ile çok kireçli topraklarda verim düşük olmaktadır. Yatırımcıların maksimum verim almalarını istediğimiz için toprağın nasıl olması gerektiğine bakıyoruz. Bunun için bizden danışmanlık alabilirsiniz. Eğer toprağınızın analizini yaptırdıysanız, sonuçları bize iletmeniz halinde size detaylı bilgi verebiliriz.

Fide seçimi

Lavanta yatırımına başlamadan önce yağ için mi yoksa görsellik için mi, buna karar vermeniz lazım. Yağ elde etmek için tavsiye edilen tür ile görsellik için seçilecek tür farklıdır. Bunları bize iletmeniz halinde size bilgi verebiliriz.

Toprak yapısı ve fide seçimi yaptıktan sonra dikme aşamasında danışmanlık desteği veriyoruz.

Lavanta dikim hizmeti

20 kişilik ekibimiz ile dikim hizmeti vermekteyiz. Daha önce toprak yapısını inceledikten sonra yapılması gereken toprağın hazırlanması sürecidir. Toprak, buğday ekimine hazırlanır gibi sürülmesi gerekir. Lavanta dikim ekibimiz gelerek dikim işlemini gerçekleştirmekteyiz. Dikimi uygun ücretlerden elle ya da makine ile yapmaktayız.

Dikim sonrası verdiğimiz hizmetler nelerdir

Lavantayı diktikten sonra ücretsiz lavanta danışmanlığı vermeye devam ediyoruz. Bunlar hasat, distilasyon ve satış danışmanlığıdır.

Lavanta hasadı

Hasat ne zaman yapılır, hasat nasıl yapılır konularında danışmanlık desteği vermekteyiz. Uygun ücretlerden hasat yapmaktayız.

Distilasyon

Lavanta hasadı yapıldıktan sonra yağ çıkarma işlemleri için size danışmanlık desteği vermekteyiz. Bölgenizdeki en yakın distilasyon merkezine yönlendirme yapmaktayız.

Yağ satış

Distilasyon sonrasında elinizdeki yağın analizinin yapılması gerekir. Analiz sonrasında yağ değerlerinize göre fiyat ortaya çıkar. Bu yağı satabileceğiniz yerler ile ilgili danışmanlık desteği vermekteyiz.

Küçük Rica: Paylaşır mısınız?
One thought on “Ücretsiz Lavanta Danışmanlığı Veriyoruz
  1. özal ergin

    Merhaba,
    Ben Şırnak Cizre’de ikamet etmekteyim. Lavanta yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Bu konuda desteğinizi arz ederim.

    Temmuz 26, 2022 Reply
Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.